استادیوم تختی بندر انزلی

همکاران طراحی معماری استادیوم تختی بندر انزلی: پیمان رزمجو، بهاره چاوشی، سید رضا امام، حسین پرگاری، ویدا والی زاده، مژده فرازانی

طراحان سازه: حمیدرضا نصیری، میلاد کشاورز

تأسیسات مکانیکال: امین تورث، مه رو مافی

تأسیسات الکتریکال: یاشار چرخکار

بعد از سالن تختی لاهیجان این بار نوبت به استادیوم تختی انزلی رسید. استادیوم بندر انزلی قدمتی بیش از نیم قرن دارد. این استادیوم که به سن سیروس ( کاپیتان فقیه ملوان انزلی) شهرت دارد میعادگاه عاشقانی است که فارغ از هر مرده باد و زنده باد، قلبشان فقط به عشق ملوان می تپد.

طرح بازسازی استادیوم تختی انزلی در آذرماه ۱۳۹۹به مهندسین مشاور اروین معماری پارس محول شد با همان سناریوی همیشگی ” بودجه محدود، فشار مسئولان شهری و استانی، بازی همزمان تیم ملوان ” طرح بازسازی استادیوم تختی انزلی در شهریور ۱۳۹۹ یعنی دو ماه قبل از ابلاغ قرارداد تهیه و مناقصه برگزار گردید.

در طراحی مقاومت بخشی سطح بستر با استفاده از میکروبایل، تأمین نور مورد نیاز AFC و خروج و طراحی دکل های روشنایی جدید بر اساس استاندارها، تخریب و ساخت سکوهایی که در آزمایشات، امکان مقاوم سازی آن ها  میسر نبود، بازسازی بخش VIP و مسقف کردن سکوها برای استادیوم تختی انزلی پیش بینی شده است که بخشی از آن با توجه به اولویت ها و محدودیت بودجه در فاز اول اجرایی منظور گردیده است.

پس از استادیوم ۵۰.۰۰۰ نفری پارس شیراز، استادیوم تختی انزلی را نیز عاشقانه برای تیفوسی های قوی سفید انزلی طراحی نمودیم تا شاید روزی نوبت آن شود که با قراردادی ۶ ریالی و با قلب سرخمان برای پرسپولیس، ارتش سرخ آسیا استادیومی طراحی نماییم.

مهندسین مشاور اروین معماری پارس

 12,735 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.