دانشکده مرمت دانشگاه هنر شیراز

پس از طراحی دانشکده باستان شناسی ، دانشکده مرمت به مهندسین مشاور اروین معماری پارس ارجاع گردید. دانشکده  مرمت دانشگاه هنر شیراز در سال ۱۳۹۶ با مساحت ۶۵۰۰ متر مربع در سه طبقه طراحی گردید. دانشگده مرمت دانشگاه هنر شیراز با الهام از معماری باستانی شیراز و معماری هخامنشی و تلفیق معماری تخت جمشید توسط مهندسین مشاور اروین معماری پارس در پردیس جدید این دانشگاه طراحی گردید. این طراحی پیرو طرح دانشکده باستان شناشی دانشگاه و با همان ایده ها صورت پذیرفت .

این دانشکده دارای دو ورودی می باشد. در طراحی پله های ورودی دوم و سردر ورودی اصلی از پلکان و طاق های کاخ تچر واقع در مجموعه تخت جمشید ایده گرفته شده است. طبقه همکف علاوه بر لابی ورودی به آمفی تئاتر با ظرفیت چهارصد نفر اختصاص دارد. در آمفی تئاتر دانشکده مرمت طراحی نور، صوت و آکوستیک یصورت استاندارد بوده و کلیه ملزومات مورد نیاز پیش بینی گردیده است . علاوه بر آن آتلیه های تخصصی نیز در طبقه همکف طراحی شده اند . در طبقه اول فضاهای کلاس، سایت کامپیوتر پیش بینی شده اند . شایان ذکر است که آمفی تئاتر طبقه همکف به علت نیاز ارتفاعی بخشی از طبقه اول را نیز دربر میگیرد. طبقه آخر یا طبقه دوم نیز به فضهای اتاق اساتید، روسای گروه ، رییس دانشکده و سایر فضاهای اداری اختصاص دارد.

به علت آنکه دانشکده به چهار طرف بازشو دارد. تنطیم نور ورودی پنجره ها بر اساس محاسبات و حد آسایش توسط شیدر هایی بصورت هوشمند صورت می پذیرد . این شیدر های هوشمند میزان نور ورودی به فضا را در ساعات مختلف روز کنترل میکند .طراحی شیدر ها نتیجه هماهنگی میان طراحان گروه معماری ، تاسیسات مکانیکال و الکتریکال بوده است. با توجه به گستردگی سقف پیش بینی شده تا آب باران جمع آوری و پس از عبور از فیلتراسیون، برای آب فلاش تانکها استفاده شود.

 907 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.