سالن ۶۰۰۰ نفری گرگان به عنوان یک پروژه مهم ورزشی در استان گلستان دارای ۱۹۰۵۰ متر مربع فضای سرپوشیده مربوط به ورزشکاران و جایگاه ویژه و سایر فضاهای جنبی می باشد. سالن ورزشی ۶۰۰۰ نفری گرگان یکی از سالنهای ورزشی ۶۰۰۰ نفری است که برای افزایش سرانه ورزشی و برگزاری مسابقات بین المللی در سطح کشور اجرا می شوند.

با توجه به ویژگی های طرح، نوع کاربری و وسعت و تنوع طرح استفاده از فن آوری در مورد نیاز مجموعه اجتناب ناپذیر خواهد بود و در حالی است که فرآیند طراحی معیارهای مهندسی و ایجاد ایمنی در کلیه تجهیزات در کنار مدیریت در مصرف انرژی در نظر قرار گرفته است.

سالن ۶۰۰۰ نفری گرگان بعد از اجرای بخشی از فونداسیون و بخشی از ستونهای طبقه همکف سالها متوقف مانده است . در سال ۱۳۹۹ این پروژه برای بازنگری و طراحی مجدد به مهندسین مشاور اروین معماری پارس ارجاع گردید.

این مجموعه مکانی است جهت برگزاری مسابقات جهانی، آسیایی و کشوری و همچنین فضای مناسب برای تمرین ورودی تماشاچیان از طبقه اول بوده و کلیه خدمات عمومی شامل سرویس‌‌‌‌های بهداشتی، نمازخانه و بوفه مخصوص تماشاچیان در این طبقه تعبیه شده است.

طبقه همکف شامل فضاهای اختصاصی ورزشکاران، داوران، بخش اداری و تاسیسات مجموعه می باشد و در دو طبقه آخر نیز جایگاه ویژه محل استقرار خبرنگاران و سایر عملکردهای مرتبط مستقر شده است.

 

 2,084 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.